Scroll to Top

Jak větrat v létě? Rekuperace zajistí, že to zvládnete bez tepla či hluku

Větrání během léta sice nebývá spojeno s tak velkými úniky tepla jako během zimy, ale i přesto má svá negativa. Jedním z největších je skutečnost, že si do interiéru vpustíte horký vzduch s množstvím prachu a jiných nečistot. Nemluvě o tom, že vás bude rušit hluk z okolního prostředí. Všem těmto problémům lze naštěstí jednoduše předcházet. Víte, jak vám pomůže jedinečná rekuperace Hevolta AirChange?

Jak správně větrat během léta?

Odborníci doporučují, abyste během léta větrali zejména ráno a večer – když slunce není vysoko a venkovní teplota je nižší. To je sice rozumné, ale ne zcela ideální. Během celého dne totiž nedochází k výměně vzduchu. V interiéru narůstá vlhkost, zvyšuje se riziko vzniku plísní a klesá množství kyslíku. Mozek tak nedokáže fungovat optimálně a nemůžete se dobře soustředit na práci či jiné aktivity.

Nadměrná hlučnost z ulice

Ranní či večerní větrání je obvykle spojeno s velkým hlukem. Například v mnoha větších městech popeláři pracují zejména v ranních hodinách. Kromě toho v této době většina lidí odchází do práce. Večer nebo během noci vás zase může rušit křik lidí – a to zejména v případě, že žijete ve větším městě.

Jak větrat v létě? Rekuperace zajistí, že to zvládnete bez tepla či hluku - HEVOLTA - SMART TECHNOLOGIE PRO VÁŠ DOMOV

Větrání okny není tak účinné, jak si myslíte

Všeobecně zažitým zvykem je větrání okny. Při větrání okny však nedochází ke kompletní výměně vzduchu.

Věděli jste, že podle testů se v místnosti o rozměrech 4 × 4 m² při otevření poloviny okna vymění vzduch až za 16 hodin?

Tím pádem dochází v zimě k tepelným únikům, a tedy i k finančním ztrátám. Obecně jde o nedokonalé větrání. Dalším znakem takového větrání je tvorba plísní a tepelných mostů. Naše centrální rekuperace AirChange tyto nedostatky odstraňuje zásadním způsobem.

Nezapomeňte: Značnou nevýhodou je, že na větrání musíte pořád myslet a vyžaduje vaši pravidelnou aktivitu. Nemůžete se tedy 100% věnovat jiným záležitostem.

Rekuperace Hevolta a efektivní větrání

Pokud nechcete mít s větráním žádné starosti, ideálním řešením je využívání rekuperace Hevolta AirChange. Ta zajišťuje kontinuální přívod čerstvého vzduchu do interiéru a odvod toho vydýchaného.

Vzduch bez nečistot

Po otevření okna vám do interiéru začne proudit vzduch, který obsahuje mnoho alergenů, toxinů, mikroorganismů, prachových částeček a podobně. Při využívání rekuperace Hevolta AirChange tento problém nehrozí. Předtím, než se vzduch dostane do interiéru, totiž projde třícestnou filtrací – pre-filtrem, uhlíkovým filtrem a HEPA filtrem. Díky tomu bude mimořádně čistý a bezpečný.

Už žádné přehřívání domácnosti

V rekuperační jednotce dochází k výměně tepla mezi proudem venkovního a interiérového vzduchu. Nehrozí tedy, že se domácnost bude přehřívat. Hevolta AirChange umožňuje nastavit vyšší výkon přes noc, díky čemuž efektivně vychladí prostor.

Benefity při využívání klimatizace

Pokud využíváte klimatizaci, každé větrání znamená značné energetické ztráty. Rekuperace vám je pomůže efektivně eliminovat. Dokáže tak snížit vaše náklady a udržet domácnost příjemně vychlazenou.

No a v neposlední řadě, jelikož nemusíte otevírat okna, rekuperace Hevolta AirChange vás zbaví i nepříjemného hluku zvenčí. Ve své domácnosti se tak i během nejparnějších letních dnů budete cítit skvěle.

Sdílejte na sociálních sítích
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Také si přečtěte

Scroll to Top