Scroll to Top

Infra topení: Co to je a jaké má výhody?

Infra topení je moderním trendem se spoustou cenných výhod. Jedná se o skvělé řešení nejen do rodinných domů, ale také bytů. Kromě toho, že je zdraví prospěšné, přináší ještě navíc i benefit v podobě šetření energie. Co byste o něm měli vědět? A bude vůbec vhodnou volbou i do vašich prostor?

Jak funguje infra topení?

Pokud chcete ve své domácnosti využívat infra topení, rozhodnout se můžete například pro NanoCloth topnou infra rohož. Ta se instaluje pod podlahu, přičemž její montáž je rychlá a snadná. Díky revoluční struktuře potěší bezúdržbovým provozem a životností až 80 let. K dispozici jsou 3 výkonové verze – 80, 120 a 220 W.

Přirozený způsob vytápění

Samotné infra topení je založeno na poměrně jednoduchém fyzikálním princip u. Do topné rohože proudí elektrický proud, který je přeměňován na infračervené záření s dlouhou vlnovou délkou, které lidem neškodí. Právě naopak, je velmi přirozené a prospěšné. Využívá se dokonce i na novorozeneckých odděleních v nemocnicích.

Infra topení: Co to je a jaké má výhody? - HEVOLTA - SMART TECHNOLOGIE PRO VÁŠ DOMOV

Výhody infra podlahového topení

Infra podlahové topení přináší v porovnání s klasickým vytápěním prostřednictvím radiátorů řadu výhod. Toto jsou ty nejvýznamnější.

Rovnoměrná distribuce tepla

Radiátor je bodový zdroj tepla, což znamená, že místnost nevyhřívá rovnoměrně. Zároveň trvá déle, než pocítíte jeho účinek. Naopak, infra topení pod podlahou zahřeje najednou všechna zákoutí pokoje. Má okamžitý náběh a nezpůsobuje výraznou fluktuaci teploty.

Snížení prašnosti a rizika plísní

Jelikož z podlahového topení se teplo šíří rovnoměrně, nedochází k víření vzduchu. To ocení zejména alergici. Také se nemusíte obávat vzniku plísní. Ty se často objevují právě při radiátorovém vytápění.

Udržení optimální vlhkosti vzduchu

Nevýhodou radiátoru je vysušování vzduchu v interiéru, což může negativně ovlivňovat zdraví. Infra rohož zahřívá místnost rovnoměrně a přirozeně, takže nezpůsobuje výrazné změny vlhkosti.

Věděli jste, že ze zdravotního hlediska je optimální udržovat vlhkost v interiéru na úrovni 40 až 60 %?

Nižší spotřeba energie

Infra rohož Hevolta NanoCloth může mít až o 30 % nižší spotřebu energie než klasický elektrický radiátor. Hlavním důvodem je použití revoluční technologie, která je mimořádně efektivní.

Spotřebu energie je možné ještě více snížit prostřednictvím inteligentního termostatu Hevolta Mind, který lze ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu. Výhodou je také možnost nastavit si praktické časovače. V neposlední řadě ke snížení nákladů a vyššímu komfortu používání napomáhá i moderní termoregulace.

Je infra topení dobrou volbou i pro vás?

Jelikož infra topení Hevolta NanoCloth lze jednoduše instalovat do různých prostor, vhodné je jak pro novostavby, tak pro starší nemovitosti. U starých domů či bytů však v některých případech mohou být nutné určité úpravy podlah – například nejsou-li podlahy zcela rovné.

Důležitá je také volba vhodné podlahy. Infra topení je sice kompatibilní s rozličnými typy, ale je třeba si dávat pozor na tloušťku, která může blokovat prostup infračerveného záření a snižovat tak účinnost.

Sdílejte na sociálních sítích
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Také si přečtěte

Scroll to Top