Scroll to Top

Inteligentní domácnost i u vás doma? Poradíme vám, jak začít

Zatímco v minulosti byla inteligentní domácnost vnímána jako sci-fi, dnes je poměrně běžným jevem. Zřídit si ji můžete i ve své domácnosti – pomocí inteligentních zařízení Hevolta. Může to být docela jednoduché. Přinášíme vám přehled několika důležitých věcí, na které byste měli myslet.

Která zařízení chcete automatizovat?

Inteligentní domácnost spočívá v tom, že určitá elektronická zařízení ovládáte na dálku, resp. jsou řízena automaticky. Prvním krokem je tedy rozhodnout se, které součásti své nemovitosti chcete udělat inteligentními.

Zapamatujte si: V inteligentních domácnostech se často využívá dálkového ovládání prostřednictvím aplikace ve smartphonu, případně hlasových asistentů.

Světla, stínění a topení

Nejčastějším řešením je inteligentní ovládání svícení, stínění a topení. To obvykle přináší nejvíce komfortních benefitů. Může vám to navíc pomoci ušetřit náklady na energie. Nicméně do jisté míry lze automatizovat prakticky i všechna ostatní elektronická zařízení – například audio soustavu. Postačí vám k tomu smart zásuvky.

Pokročilá smart domácnost

Nejpokrokovější smart domácnosti jsou vybaveny také inteligentním vrátným, ovládáním televizoru a vchodových dveří na dálku či mnoha dalšími jedinečnými funkcemi. Tato řešení jsou ale poměrně nákladná a až tak často se nevyužívají.

Inteligentní domácnost i u vás doma? Poradíme vám, jak začít - HEVOLTA - SMART TECHNOLOGIE PRO VÁŠ DOMOV

 

Inteligentní domácnost i ve starší domácnosti

Pokud si chcete zřídit chytrou domácnost, nemusíte mít novostavbu. Díky moderním zařízením Hevolta si ji můžete vybudovat i ve starším domě – a to aniž byste prováděli velké stavební zásahy či úpravy elektroinstalace.

Jednoduché ovládání prostřednictvím Wi-Fi

Existují dva způsoby, jak mohou být jednotlivé součásti inteligentní domácnosti navzájem propojeny. Prvním je spojení pomocí kabelů, které se využívá v případě pokrokových systémů. Jeho výhodou je vysoká spolehlivost a komplexnost. Vyžaduje však výrazné stavební zásahy a vyšší investici.

Cenově dostupnějším a výhodnějším řešením pro většinu lidí je bezdrátové propojení součástí smart domácnosti – a to prostřednictvím Wi-Fi. Jednotlivé vypínače, termostaty, ovladače žaluzií či zásuvky tak můžete řídit na dálku, aniž by byly spojeny kabely s centrální řídící jednotkou.

Jak využít smart zařízení Hevolta?

Díky jedinečným inteligentním zařízením Hevolta je možné si smart domácnost zřídit opravdu jednoduše. Prostřednictvím Wi-Fi připojení je můžete ovládat a nastavovat nejen pomocí aplikace na chytrém telefonu, ale také pomocí hlasových asistentů Google, Amazon či Apple. Která řešení se vyplatí?

Smart termostat Mind

Díky inteligentnímu termostatu Hevolta Mind můžete na dálku ovládat topení v jednotlivých místnostech. Nastavení můžete provádět z pohodlí gauče nebo klidně i z opačného konce světa.

Wi-Fi zásuvky a ovladače Glasense

Elegantní vypínače a stmívače Hevolta Glasense vám umožní komfortně ovládat osvětlení v celé domácnosti. Vyplatí se využít i ovladače žaluzií či rolet. Díky Wi-Fi zásuvkám je zase možné na dálku zapínat a vypínat prakticky jakýkoli elektrický spotřebič.

Osvětlení schodiště

Součástí inteligentní domácnosti může být i osvětlení schodiště Hevolta. I jeho benefitem je dálkové ovládání, díky kterému nemusíte potmě hledat vypínač na zdi. Můžete se tak bezpečně dostat do vyššího či nižšího poschodí bez rizika zakopnutí.

Sdílejte na sociálních sítích
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Také si přečtěte

Scroll to Top