Scroll to Top

Chytrá domácnost: 5 mýtů, kterým byste neměli věřit

Chytrá domácnost není v dnešní době nic neobvyklého. Díky chytrým řešením Hevolta, která najdete v naší nabídce, si za přijatelnou cenu můžete chytrou domácnost zařídit i vy. Ve společnosti však stále kolují různé mýty, které jsou daleko od pravdy. Na následujících řádcích proto vyvrátíme ty nejčastější mýty, kterým byste rozhodně neměli věřit.

Co ve skutečnosti chytrá domácnost dokáže?

Nepravdy o chytré domácnosti obvykle vycházejí z toho, že ji mnoho lidí ještě nevyzkoušelo na vlastní kůži. Proto také nedokážou ocenit její skutečné přínosy. Jejich představy jsou tak v logickém rozporu s realitou. My se často setkáváme s těmito pěti mýty.

1. Chytrá domácnost je příliš drahá

Chytrá domácnost dnes nemusí stát desetitisíce korun. Vše záleží na tom, jaké funkce chcete využívat. Samozřejmě je vždy nutná určitá jednorázová počáteční investice. Nezapomeňte však, že se vám může rychle vrátit. Tak například chytrý termostat Hevolta Mind. Ten vám sám o sobě může ušetřit až 30 % nákladů na energii. Nemluvě o dalších chytrých prvcích, které také mají mnohé výhody.

Nezapomeňte: Chytrá domácnost šetří nejen peníze, ale také čas a nervy.

2. Ovládání je příliš složité

Je tomu přesně naopak. Chytrá domácnost totiž výrazně zjednodušuje ovládání vytápění, světel, stínění a mnoha dalších prvků v domácnosti. Chytrou domácnost tak zvládnou ovládat i děti v předškolním věku. Celý systém je sice postaven na složitých algoritmech, ale s těmi se přímo vůbec nesetkáte. Chytrá zařízení vám nainstalují a nastaví zkušení technici, a vy tak nebudete muset řešit vůbec nic. Jen si budete užívat jejich výhod.

Chytrá domácnost: 5 mýtů, kterým byste neměli věřit - HEVOLTA - SMART TECHNOLOGIE PRO VÁŠ DOMOV

3. Umělá inteligence bude ovládat naše životy

Chytrá domácnost nemůže myslet sama za sebe. Zakládá se na komplexním kódu, a je naprogramována tak, aby poslouchala příkazy a na jejich základě prováděla požadované úkony. Není tedy možné, aby si chytrá zařízení dělala, co se jim zlíbí. Ke všemu musíte vždy vydat pokyn.

4. Chytrá domácnost je pro lenochy

Chytrá domácnost je určena především těm, kdo chtějí efektivně využívat svůj čas. Jen si uvědomte, kolik minut denně strávíte chozením po domě, nastavováním teploty na radiátorech, zhasínáním světel, roztahováním a zatahováním žaluzií a dalšími podobnými činnostmi. Ročně tím strávíte hodiny! Všechny tyto činnosti se přitom dají automatizovat prostřednictvím chytré domácnosti. Získáte tak spoustu času navíc, který můžete věnovat rodině, práci, cvičení nebo svým koníčkům.

5. Chytrá domácnost je jen hračka pro muže

Je třeba si uvědomit, že správně nastavená chytrá domácnost není hračka, která vás bude chvíli bavit a pak na ni zapomenete. Je to systém, který přináší úspory a praktické výhody. Ty ocení nejen muži, ale i ženy a děti. Chytrá domácnost zkrátka přináší cenné výhody všem členům domácnosti.

Sdílejte na sociálních sítích
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Také si přečtěte

Scroll to Top